Blog

Ripple gelecekte ne olur?

18/10/2018
666
Ripple gelecekte ne olur?

Xrp Sisteminin Avantajları Ve Geleceği

 

Günümüzde kripto para birimlerinin kullanımı tüm dünyada arttıkça, birçok farklı kripto para birimi yaşamımıza dahil oluyor. Bunlardan biri olan xrp coin, piyasada bilinen en güçlü altcoinlerden biri olarak tanımlanıyor. Bu para biriminin sunduğu birçok avantaj var. Ve bazı yönleriyle diğer kripto paralardan ayrılıyor.

 

XRP Coin Ne Zaman Ve Kim Tarafından Kuruldu?

 

  2012 yılında kurulan Ripple Net ödeme ağı ve buna bağlı biçimde piyasaya sürülen xrp coin, ilk bakışta bitcoin benzeri bir sistem gibi algılansa da aslında birçok farklı özelliği var. Bunların başında da bu kripto paranın, bitcoin gibi bağımsız olmaması.Yani xrp, Ripple net şirketi tarafından yönetilmekte olan bir para birimi. Bu sistemin kurucusu, Chris Larsen isimli bir girişimci. Şirketin şu andaki Ceo'su ise, Brad Garlinghouse. Şirketin dünyada Londra, Lüksemburg, New York, San Francisco, Sidney gibi önemli merkezlerden yönetilen ofisleri mevcut.

 

XRP Coin Nasıl Bir Sistemi İçeriyor?

 

  Bitcoin başta olmak üzere dünyadaki birçok sanal para biriminin madenciliği yapılmaktadır. Ancak xrp coin bu konuda madenciliği yapılmayan bir para birimi olarak tanınıyor. Bu para biriminin hedefinde, tüm dünya üzerinde yapılan para transferlerinin çok daha kolay ve hızlı bir hale getirilmesi var. Bu sayede bankalar arasında gerçekleştirilen para işlemleri, çok basit ve düşük masraflı şekilde halledilebiliyor. Buna göre bankalar arasında yapılan işlemler için yalnızca 0.0011 dolar kadar düşük bir ücret ödenmesi yeterli olmaktadır. Bu sistem, içerdiği bu kolaylıklar sayesinde tüm dünyadaki birçok ünlü şirket başta olmak üzere çeşitli şirketlerin ödeme sistemlerinde yer alıyor.

 

XRP Coin'in Sağladığı Avantajlar

 

  Çağımızda xrp teknolojisi özellikle tercih ediliyor. Çünkü sistemin kripto para dünyasına getirdiği yeniliklerin sayısız avantajları var. Bunların başında, bankaların para transferlerinde karşılarında bir muhatap bulabilmesi önemli. Zira bilindiği gibi bitcoin tarzındaki merkezsiz paralarda bu muhatabın bulunamaması, bazen karışıklığa sebebiyet verebiliyor. Ayrıca xrp sistemiyle yapılan para transferi işlemleri, en fazla 10 saniye içinde sonuçlanıp, para karşı tarafa aktarılıyor. Bunun dışında ripple ağından yapılan tüm para işlemlerinin her anının sistem üzerinden takibi kolayca yapılabilmektedir. Ripple'ın şu an dünya üzerinde birçok bankayla anlaşması var. Bu da para transferi işlemlerinin rahatça yapılması için bir avantaj sunuyor.

 

Gelecekte XRP Teknolojisi Nasıl Olacak?

 

  Kripto paralar üzerine yapılan bir araştırmaya göre Ripple yani xrp, dünyanın en çok tercih edilen üçüncü kripto para birimi. Şirketin ilerleyen zamanlardaki projelerinde, bu para birimini daha pratik kullanılabilen, avantajları çok daha fazla olan bir para haline getirmek ve bu sayede de listenin daha yüksek sıralarına ulaşmak bulunuyor. Projeler dahilinde xrp'nin, Western Union ve MoneyGram tarafından uluslararası ödemelerde kullanılan resmi para birimi olarak kabul edilmesi var. Hyperledger Consortium ile başlatılan ortaklık da yeni projeleri gündeme getirecek gibi görünmekte.

Giriş Yap

Hesabın yok mu ? Kayıt ol

Güncel Coin Değerleri
Sayfalar
Ara