Bitcoin yatırım siteleri

Bitcoin Yatırım Siteleri

Bitcoin günümüzde sıklıkla ve birçok kişinin kullandığı bir kripto parasıdır. Bitcoin çıkartan kişilere madenci denilmektedir. Günümüzde artan madenci sayısıyla birlikte 21 milyon sınırı bulunan bitcoinin birçok kısmı çıkarılmıştır. Çıkarılan bitcoinler ile birlikte ise artık yeni bitcoinlerin çıkarılması zorlaşmıştır. Bu yüzden dolayı madencilik yapmak yerine bitcoin alım satımı yapan insan sayısı da gittikçe rağbet edilen bir durum haline gelmektedir. Bitcoin alım satımı yapılan, bitcoin yatırım siteleri bulunmaktadır.

Dünya üzerinde şu an 200 farklı dijital para birimi borsası bulunmaktadır. Bu durum da sıradan bir kullanıcı bu kadar farklı seçenek arasından kullanıcı dostu, erişebilirlik ve güvenlik gibi kriterler göze alınarak tercih yapılmaktadır.

En İyi 5 Bitcoin Sitesi

Yukarıda belirttiğimiz gibi güvenlik, kullanıcı dostu ve erişebilirlik kriterleri bakımından dünyada ilkler arasında şu siteler bulunmaktadır:

Binance;  Çin merkezli olan bu şirket bitcoin borsası olarak zirvelerde yer almaktadır. Şu sıralar günlük 1 milyar doları aşan hacme sahip olan bu şirket dünyanın en büyük hacme sahip şirketler arasındadır. Tercih edilme sebepleri arasında en büyük etken ise komisyon oranı oldukça düşüktür. Ayrıca mobil olarak al sat yapma imkânının da olması sayesinde bilgisayar başında zaman harcamanıza gerek olmamaktadır. Bu özelliklerinin yanı sıra iyi bir alt yapıya ve oturmuş bir sisteme de sahiptir.

KuCoin; bu şirket de Çin menşeli bir şirkettir. En önemli özelliği âdemi merkeziyetçiliği olan bir borsa olmasıdır. Elde edilen komisyonun yüzde doksanı kendi şirketine ait olan KuCoin Shares adındaki para birimini kullanan sıradan kullanıcılara dağıtılmaktadır. Ayrıca davet ettiğiniz her üyenin işlemlerinden de komisyon alabilmektesinizdir.

Yapacağınız al sat işlemleri için 0,1 gibi düşük oranda komisyon ücretleri almaktadır.

Coinbase; Bu şirket güvenilir yatırımcılar tarafından desteklenen ve milyonlarca kullanıcı olan bir şirkettir. En popüler plortformlardan biridir. En önemli avantajı güvenliktir. Güvenli alış veriş için kullanılabilecek bir site olmakla birlikte dezavantajı ise Türkiye üzerinden alım satıma izin vermemesidir.

Kraken; 2011 yılında kurulan bu şirket Euro hacmiyle en büyük bitcoin borsası olması sebebiyle milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Bitcoin dışında birçok kripto paranın da kullanıldığı bir mecradır. En önemli özelliği ise tecrübeli kullanıcılar için düşük işlem ücreti ile beraber kullanıcı desteğiyle dikkat çekmektedir.

Kötü özelliği ise sınırlı ödeme yöntemleri ve kullanıcı ara yüzünün zorluğudur.

Cex.io; Profesyonel yatırımcılar için ideal bir platform olarak bilinmektedir. Bitcoin ve diğer kripto paraların kolaylıkla alımı ve satımının yapıldığı bu site kullanıcılarına geniş bir yelpaze de hizmet vermektedir. Site kişileştirilmiş ve kullanıcı dostu gösterge tablolarıyla kullanıcıları için ön plana çıkmaktadır. Ayrıca marj ticaretinin de yapıldığı bir site olması tercih edilmesinin nedenlerinden biridir. En iyi yanlarından biri ise yeni başlayan kişiler için kullanım kolaylığı ve iyi bir itibarının bulunmasıdır. Ancak işlem ücretlerinin pahalı olması ve müşteri desteğinin vasat olmasıyla bilinen bir şirkettir.

Giriş Yap

Hesabın yok mu ? Kayıt ol

Güncel Coin Değerleri
Sayfalar
Ara